UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie."

Mapa, opisy tras i szlaków rowerowych Gdańska i okolic.

Pozostałe artykuły bloga:

1

Atrakcyjne trasy i szlaki rowerowe wokół gdańska, pod Gdańskiem i okolicach

2

Atrakcyjne trasy i szlaki rowerowe wokół Kaszub północnych na Kaszubach i okolicach.

3

Atrakcje turystyczne wokół Gdańska, pod Gdańskiem i okolicach.

4

Co warto zobaczyć wokół Gdańska, pod Gdańskiem i okolicach?

5

Co warto zobaczyć wokół Kaszub i na Kaszubach?

6

Atrakcje turystyczne wokół Kaszub i na Kaszubach.

7

Mapa tras rowerowych Gdańsk. <- Czytasz ten artykuł

Dlaczego warto jeździć rowerem wokół Gdańska?

Przede wszystkim trasy rowerowe pod Gdańskiem są bezpieczne i większość szlaków jest sprawdzonych przez wielu rowerzystów. Trasy wokół Gdańska to często konkretnie określone poziomy trudności co oznacza, że każdy będzie mógł z nich korzystać wg tego jaką ma kondycję fizyczną. Ilość tras do wyboru powoduje, że naprawdę jest w czym wybierać pod względem tego co chcemy zobaczyć i jaki rodzaj szlaku rowerowego wybrać. 

Jeszcze 30 lat temu w samym Gdańsku nie istaniały drogi rowerowe, a teraz Trójmiasto jako metropolia może się pochwalić największą ilością tras rowerowych w Polsce. Warto zwrócić uwagę, że miejskie szlaki rowerowe to tylko jakaś część z tego co zapewnia cały teren pod Gdańskiem. Najlepszym sposobem zwiedzania tras poza Gdańskiem będzie dojazd samochodem do punktów początkowych szlaków i rozpoczęcie pordóży z punktu A do punktu B wg naszych map. Taka forma korzystania z wyznaczonych tras jest najpopularniejszą wśród rowerzystów. 

Nasza aplikacja zachęca do tego, aby rozpocząć przygodę ze zwiedzaniem terenów wokół Gdańska na rowerze. Aplikację można pobrać ze sklepów Google Play lub AppStore oczywiście całkowicie za darmo.

 Jakim rowerem pokonywać trasy, szlaki pod Gdańskiem?

Wybierając określoną trasę czy też wyznaczony szlak należy wziąć pod uwagę uwarunkowania terenu takie jak drogi asfaltowe, leśne, szutrowe, piaskowe a nawet przeprawę przez strumyki i tereny podmokłe w określonej porze roku. Rowery i ich rodzaj to bardzo ważna kwestia wybierając się na szlak. Przykładowo jadąc tzw. "kolażówką" nie powinniśmy planować tras poza asfaltowych lub wyłożonych kostką, ponieważ stracimy przyjemność z jazdy poprzez cienkie szosowe opony. Najlepszym rozwiązaniem jakie też doradzają doświadczeni rowerzyści to rowery górskie "mountain bike", które świetnie się sprawdzają na każdej nawierzchni jeśli opony są napompowane do górnych granic ciśnienia.

Większość rowerów na rynku to rowery górskie co widać na trasach rowerowych.

 

Gdzie jeździć rowerem w Gdańsku, pod Gdańskiem i wokół Gdańska?

Gdzie się wybrać na trasy, szlaki rowerowe, aby zobaczyć atrakcyjne miejsca?

Na te i inne pytania można znaleźć odpowiedź przeglądając nasze propozycje.

W naszym portalu można znaleźć wszystkie najciekawsze i sprawdzone drogi rowerowe.


Poniżej przedstawiamy całą listę pętli, tras, szlaków rowerowych.

 

Trasy i szlaki rowerowe na Wyżynie Gdańskiej - Północne Kaszuby (kliniknij tutaj) - wokół jezior i rzek.

Wyżyna Gdańska jest   położona na skraju Pojezierza Kaszubskiego, gdzie dominują łagodne wzgórza morenowe porośnięte lasami, a rzeka Radunia i jej rozlewiska i dopływy tworzą malownicze przełomy i zakola. To doskonały teren na rekreacyjne rodzinne wypady, aby odpocząć na łonie przyrody i skorzystać z szerokiej oferty ośrodków wypoczynkowych nad wodą.

  Gdzie jeździć rowerem na Żuławach Gdańskich?  

Żuławy Gdańskie   niegdyś bardzo bogate, a dziś zachwycające uroczymi, unikalnymi, zabytkowymi obiektami sakralnymi i oryginalną architekturą domów podcieniowych. To obszar w delcie Wisły, płaski i bezleśny, poprzecinany kanałami odwadniającymi z centralnie przepływającą przez niego Motławą, bogaty w żyzną glebę. Jest świetnym terenem do wypadów za miasto szczególnie rowerowych, a zgłębiając wiedzę historyczną w pełni doznać jego unikalności.

Gdańsk - trasa rowerowa, szlak 47km. Warto się wybrać na wycieczkę rowerową i zobaczyć atrakcyjne miejsca w Gdańsku.

Gdańsk od wieków pełnił bardzo ważną rolę centrum kultury i handlu. Wiek XVII to złoty okres dla tego miasta - stało się jednym z największych i najbogatszych miast europejskich. Przybywali tu kupcy, marynarze, ludzie nauki i sztuki z całej Europy. Wzniesiono wówczas najwspanialsze budowle, niektóre z nich można podziwiać po dzień dzisiejszy. Handel odbywał się w porcie zabudowanym spichrzami po obu stronach nabrzeży Wisły i Motławy. Zdarzało się, że na redzie na Zatoce Gdańskiej oraz wzdłuż rzeki Wisły i Motławy, aż po obecną Zieloną Bramę czekało 400 żaglowców, szczególnie w okresie trwania Jarmarku Dominikańskiego. Kapitanat portu mieścił się w Zielonej Bramie, zamykającej od strony portu ulicę Długi Targ.   Tutaj stały stragany, tutaj dobijano targów a mieszkańcy z terenów przyległych sprzedawali swoje produkty. Dziś ta część Gdańska pełni rolę turystyczną. Liczne statki i łodzie cumujące nad Motławą proponują wycieczki zarówno wzdłuż nabrzeża jak i na półwysep Helski. Głównym wydarzeniem sezonu jest Jarmark Dominikański, kontynuowany na wzór dawnych wieków, gdzie liczni sprzedawcy z całej Polski oferują swoje wyroby.

 Trasy, szlaki rowerowe pod Gdańskiem i wokół gdańska.