UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie."

Atrakcyjne trasy rowerowe, szlaki wokół Gdańska i pod Gdańskiem.

Gdańsk to szczególne miasto ze względu na swoją historię i położenie geograficzne. Gdańsk jest szóstym co do wielkości miastem w Polsce, głównym portem i stolicą województwa pomorskiego. Jest głównym miastem historycznego województwa Pomorza Wschodniego. Jego mieszkańcy nazywani są Gedanesi, od starożytnej łacińskiej nazwy miasta, które było Gedanum. Ludność była zróżnicowana kulturowo i etnicznie, nadana przez Niemców, Polaków, Flamandów, Żydów, Szkotów, ale przede wszystkim Holendrów, którzy pozostawili najbardziej znaczący ślad architektoniczny w historycznym centrum. Gdańsk położony jest u ujścia Motławy, odnogi delty Wisły, której system rzeczny łączy 60% terytorium Polski, dając miastu wyjątkową przewagę jako centrum polskiego handlu morskiego.

Poprzez położenie geograficzne i historię:

  • wokół gdańska mamy atrakcyjne trasy rowerowe
  • na szlakach rowerowych pod gdańskiem możemy spotkać różnego rodzaju atrakcje takie jak zabytki czy też piękne widoki na całą panoramę
  • okolice Gdańska to także szlaki rowerowe wokół jezior i rzek

Dlaczego warto jeździć rowerem wokół Gdańska?

Przede wszystkim trasy rowerowe pod Gdańskiem są bezpieczne i większość szlaków jest sprawdzonych przez wielu rowerzystów. Trasy wokół Gdańska to często konkretnie określone poziomy trudności co oznacza, że każdy będzie mógł z nich korzystać wg tego jaką ma kondycję fizyczną. Ilość tras do wyboru powoduje, że naprawdę jest w czym wybierać pod względem tego co chcemy zobaczyć i jaki rodzaj szlaku rowerowego wybrać. 

Jeszcze 30 lat temu w samym Gdańsku nie istaniały drogi rowerowe, a teraz Trójmiasto jako metropolia może się pochwalić największą ilością tras rowerowych w Polsce. Warto zwrócić uwagę, że miejskie szlaki rowerowe to tylko jakaś część z tego co zapewnia cały teren pod Gdańskiem. Najlepszym sposobem zwiedzania tras poza Gdańskiem będzie dojazd samochodem do punktów początkowych szlaków i rozpoczęcie pordóży z punktu A do punktu B wg naszych map. Taka forma korzystania z wyznaczonych tras jest najpopularniejszą wśród rowerzystów. 

Nasza aplikacja zachęca do tego, aby rozpocząć przygodę ze zwiedzaniem terenów wokół Gdańska na rowerze. Aplikację można pobrać ze sklepów Google Play lub AppStore oczywiście całkowicie za darmo.

 Trasy, szlaki rowerowe Gdańsk, pod gdańskiem i wokół gdańska.

 

Jakim rowerem pokonywać trasy, szlaki pod Gdańskiem?

Wybierając określoną trasę czy też wyznaczony szlak należy wziąć pod uwagę uwarunkowania terenu takie jak drogi asfaltowe, leśne, szutrowe, piaskowe a nawet przeprawę przez strumyki i tereny podmokłe w określonej porze roku. Rowery i ich rodzaj to bardzo ważna kwestia wybierając się na szlak. Przykładowo jadąc tzw. "kolażówką" nie powinniśmy planować tras poza asfaltowych lub wyłożonych kostką, ponieważ stracimy przyjemność z jazdy poprzez cienkie szosowe opony. Najlepszym rozwiązaniem jakie też doradzają doświadczeni rowerzyści to rowery górskie "mountain bike", które świetnie się sprawdzają na każdej nawierzchni jeśli opony są napompowane do górnych granic ciśnienia.

Trasy rowerowe pod gdańskiem

Większość rowerów na rynku to rowery górskie co widać na trasach rowerowych.

Gdzie jeździć rowerem za Gdańskiem?

W naszym portalu można znaleźć wszystkie najciekawsze i sprawdzone drogi rowerowe. Całą listę przedstawiamy poniżej: