UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie."

Attraktive Fahrradrouten rund um Danzig, in der Nähe von Danzig

Dodatkowo trasy rowerowe Kaszuby północne i atrakcje turystyczne, szlaki i miejsca, które warto zobaczyć na Kaszubach.

Pozostałe artykuły bloga:

1

Atrakcyjne trasy i szlaki rowerowe wokół gdańska, pod Gdańskiem i okolicac h  <- Czytasz ten artykuł

2

Atrakcyjne trasy i szlaki rowerowe wokół Kaszub północnych na Kaszubach i okolicach.

3

Atrakcje turystyczne wokół Gdańska, pod Gdańskiem i okolicach.

4

Co warto zobaczyć wokół Gdańska, pod Gdańskiem i okolicach?

5

Co warto zobaczyć wokół Kaszub i na Kaszubach?

6

Atrakcje turystyczne wokół Kaszub i na Kaszubach.

7

Mapa tras rowerowych Gdańsk.

 

Gdańsk to szczególne miasto ze względu na swoją historię i położenie geograficzne.  Gdańsk jest szóstym co do wielkości miastem w Polsce, głównym portem i stolicą województwa pomorskiego. Jest głównym miastem historycznego województwa Pomorza Wschodniego. Jego mieszkańcy nazywani są Gedanesi, od starożytnej łacińskiej nazwy miasta, które było Gedanum. Ludność była zróżnicowana kulturowo i etnicznie, nadana przez Niemców, Polaków, Flamandów, Żydów, Szkotów, ale przede wszystkim Holendrów, którzy pozostawili najbardziej znaczący ślad architektoniczny w historycznym centrum. Gdańsk położony jest u ujścia Motławy, odnogi delty Wisły, której system rzeczny łączy 60% terytorium Polski, dając miastu wyjątkową przewagę jako centrum polskiego handlu morskiego.

Poprzez położenie geograficzne i historię:

  • wokół gdańska mamy atrakcyjne trasy rowerowe
  • na szlakach rowerowych pod gdańskiem możemy spotkać różnego rodzaju atrakcje takie jak zabytki czy też piękne widoki na całą panoramę
  • okolice Gdańska to także szlaki rowerowe wokół jezior i rzek

Na kaszubach zwłaszcza północnych trasy i szlaki rowerowe są bardzo atrakcyjne pod względem widoków, zabytków i natury wokół nas otaczającej co warto zobaczyć zwłaszcza z perspektywy jazdy rowerem. Kaszuby mają przepiękne trasy i szlaki rowerowe, których nie można przegapić planując wycieczki rowerowe.

Rodzinne wycieczki rowerowe z dziećmi można planować na łatwych trasach, nie wymagającyh często asfaltowych. Na takich trasach na pewno nie będzie różnych niespodziewanych przygód, które mogłby fajną wycieczkę zamienić w trudną wyprawę rowerową. Zawsze należy pamiętać o kaskach nawet, gdy trasy są łagodne i nie ma ruchu samochodów.

Podczas wycieczek rowerowych warto korzystać z naszej aplikacji, ponieważ wielokrotnie możemy stanąć na rozdrożu nie wiedząc jaką trasą rowerową jechać i w którym kierunku się udać. Szlaki często są słabo oznakowane i mogą wprowadzać w błąd. Taka sytuacja zdarza się wieloktrotnie jeżdżąc rowerem ale widać poprawę w wielu miejscach na szlakach rowerowych.

Niektóre szlaki są dla naprawdę wymagającego sprzętu rowerowego często strome i bardzo wymagające. Tego typu trasy oznaczamy kolorem brązaowym - ciemno czerwonym - buraczkowym ;)

Wiele tras leśnych jest szutrowych a więc nie należy się wybierać na takie szlaki rowerem szosowym, ponieważ na piaszczystym terenie jazda nie będzie przyjemnością. 

Trasy i szlaki rowerowe pod Gdańskiem i wokół Gdańska.

Jest mnóstwo tras rowerowych pod Gdańskiem i wokół gdańska, które są warte przejechania i obejrzenia zwłaszcza w okresie trzech pór roku: wiosny, lata i jesieni. Każdy kto przejeżdzał trasy o różnych porach roku jest zachwycony tym jak zmienia się krajobraz wraz ze zmianą pory roku. Za każdym razem można odkryć coś nowego, atrakcyjnego i cieszącego oko.

Trasy i szlaki rowerowe na Kaszubach wokół jezior i rzek, północnych Kaszub.

Wybierając się na północną część Kaszub znajdziemy wiele atrakcji turystycznych naturalnych, przyrodniczych i architektonicznych. Na Kaszubach jest mnóstro tras i szlaków rowerowych, które kuszą trasami znajdującymi się wzdłóż rzek i brzegów jezior. Kaszuby mając w sobie wszystkie te atrakcje stają się "mekką" dla współczesnych rowerzystów, kolarzy amatorów i zawodowców.

Jakie atrakcje turystyczne i co warto zobaczyć pod Gdańskiem i w okolicach Gdańska?

Warto wybrać się poza Gdańsk i przejechać się i poznać okolice Gdańska. Często urokliwe miejsca atrakcyjne turystycznie są nieznane dla przyjezdnych, jak również tutejszych mieszkańców. Wybierając się dalej pod Gdańsk możemy się zastanawiać co warto zobaczyć i gdzie się wybrać, jednakże korzystając z naszego portalu można zaplanować wyjazd pod określone atrakcje turystyczne.

Jakie atrakcje turystyczne i co warto zobaczyć na Kaszubach i wokół północnych Kaszub?

Kaszuby to miejsce na mapie Polski doskonałe jeśli chodzi o atrakcje związane z naturą i architekturą Kaszub. Różnego rodzaju wzniesienia i pagórki uatrakcyjniają zwiedzanie. A co warto zobaczyć na Kaszubach to można powiedzieć, że jest tak dużo różnych miejsc, że nie sposób ich wymienić. Na naszym portalu postaramy się wybrać te najlepsze.

 Trasy, szlaki rowerowe wokół Gdańska i okolic

Nad samym morzem trasy rowerowe są bardzo widowiskowe i dotyczy to całego wybrzeża polskiego. Powyżej zdjęcie zrobione gdzieś w okolicach Poddąbia na otwartym morzu. Warto czasami się wybrać poza Gdańsk i jeździć na nieznanych terenach.

 

 Trasy rowerowe wokół Gdańska

 

 Trasy rowerowe Gdańsk