UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie."

Wyżyna Gdańska, Kaszuby Wchodnie, trasy i szlaki rowerowe

Artykuły bloga:

1 Wyżyna Gdańska, Kaszuby Wschodnie - trasy, szlaki rowerowe oraz atrakcje turystyczne 
2 Wokół Gdańska - trasy, szlaki rowerowe oraz atrakcje turystyczne 
3 Żuławy Gdańskie - trasy, szlaki rowerowe oraz atrakcje turystyczne 
4 Gdańsk - trasy, szlaki rowerowe oraz atrakcje turystyczne

 

Na Wyżynie Gdańskiej trasy i szlaki rowerowe gwarantują piękne kaszubskie widoki i atrakcyjne, urokliwe miejsca.

Wiele z nich jest trudniejszych ze względniu na różnego rodzaju wzniesienie i górki. Plan na wycieczkę rowerową powinien być poprzedzony sprawdzeniem możliwości własnych na jaką trasę się piszemy. Doświadczeni rowerzyści doceniają, jak cudownie prosta może być podróż na rowerze. Podróżujesz wolniej niż w samolocie, pociągu lub samochodzie, dając czas na podziwianie widoków i nawiązywać kontakt z ludźmi i miejscami, które mijasz. Jeśli chcesz rozpocząć wycieczki rowerowe, warto dowiedzieć się, co jest potrzebne, aby mieć przyjemne wrażenia, zanim wyruszysz. Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć, dokąd jechać, jakim rowerem jeździć, jaki sprzęt i odzież zabrać oraz jak się spakować na Kaszubskie trasy rowerowe.

Historia Kaszub i mieszkańców regionu związana jest z Pomorzem. Jest to kraina geograficzna, etniczna i kulturowa zderzająca się z wpływami słowiańskimi i germańskimi. Ziemia Kaszubska rozciąga się od Morza Bałtyckiego na południe. Obejmuje piaszczyste plaże, piękne gęste lasy i malownicze jeziora polodowcowe. Krajobraz, różnorodność i bogactwo flory i fauny czynią ten obszar bardzo atrakcyjnym. Lasy pokrywają dużą część Kaszub. Najbardziej zalesiona jest część południowo-zachodnia. Są Bory Tucholskie.

Bory Tucholskie to idealne miejsce do rodzinnej jazdy na rowerze. Szlak Kaszubski to sieć 4 tras rowerowych wytyczonych na terenie Chojnic, Brus i Czerskiej. Pokonując blisko 200 km szlaków można poznać kulturę i tradycje miejscowej ludności a także odkryć najcenniejsze przyrodniczo tereny Parku Narodowego Bory Tucholskie.

Odkrywaj Kaszuby podczas wycieczek i tras, które zostały zaplanowane specjalnie dla rodzin z dziećmi: jeździmy na rowerze po wyznaczonych ścieżkach rowerowych i chodnikach i nie ma żadnych wzgórz! Wycieczka nie prowadzi do centrum miasta i omijamy ruch rowerowy po drogach o dużym natężeniu ruchu. Bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze podczas wycieczek z małymi dziećmi. Jedziemy w łagodnym tempie, z dużą szansą na zatrzymanie się i dobrą zabawę!

Jest mnóstwo tras rowerowych pod Gdańskiem i wokół gdańska, które są warte przejechania i obejrzenia zwłaszcza w okresie trzech pór roku: wiosny, lata i jesieni. Każdy kto przejeżdzał trasy o różnych porach roku jest zachwycony tym jak zmienia się krajobraz wraz ze zmianą pory roku. Za każdym razem można odkryć coś nowego, atrakcyjnego i cieszącego oko. Zachęcamy do wycieczek!

Uwaga: ważne jest, aby rodzice pomyśleli o wieku, doświadczeniu rowerowym i umiejętnościach swoich dzieci, aby wybrać się na odpowiednią wycieczkę - trasa musi być dopasowana w zależności od wieku i umiejętności.

Trasy, szlaki rowerowe na Kaszubach - kaszuby.

Co to jest turystyka rowerowa, jak można spędzić czas wokół Kaszub?

Pomyśl o wycieczkach rowerowych jako o połączeniu jazdy na rowerze i wędrówek z plecakiem. Zwykle wiąże się to z podróżowaniem całymi dniami, po przeważnie utwardzonych drogach z okazjonalnymi wypadami na szutry lub żwir (w przeciwieństwie do polnych lub dróg leśnych).
Istnieje wiele różnych sposobów na wycieczki rowerowe. Możesz wyruszyć na samodzielną przejażdżkę, podczas której nosisz cały swój sprzęt i odzież na rowerze i jesteś przygotowany do biwakowania na świeżym powietrzu i gotowania posiłków. Możesz też dołączyć do zorganizowanej wycieczki prowadzonej przez komercyjnego dostawcę usług, który zajmie się całym planowaniem, a nawet przetransportuje Twoje artykuły nocne w samochodzie do miejsca docelowego na cały dzień, którym często jest hotel. Jeśli nie chcesz jechać na zorganizowaną wycieczkę, ale nie masz ochoty spać na zewnątrz i przygotowywać posiłków, podczas której planujesz własną przygodę.

Zdjęcia z kaszub. Trasy i szlaki rowerowe na kaszubach to pełen przekrój atrakcji.

Kaszuby rowerem

Szlaki, trasy rowerowe kaszuby

Na kaszubach można podczas rowerowych wycieczek spać na polach namiotowych i zwiedzać różne miejscowości i atrakcje turystyczne Kaszub. Wybierając sobie trasy, szlaki rowerowe warto się nad tym głębiej zastanowić i dopasować do tego jakiego rodzaju mamy rower.

Trasy, szlaki rowerowe Kaszuby - na kaszubach.

 Trasy rowerowe na kaszubach

 

Co warto zobaczyć na trasach rowerowych kaszubskich?

Kaszubski park i jego północna część wchodzi w skład wyżyny gdańskiej. Jest to region niezwykle malowniczy ze względu na górzystość terenu a co za tym idzie możliwość znalezienia się w wielu punktach widokowych. Jazda rowerem w tym rejonie to czysta przyjemność pod względem widoków, otaczającej nas przyrody i różnego rodzaju atrakcji związanych z polską wsią. 

Co jeśli mamy daleko rowerem do rejonów północnych Kaszub?

Warto wybrać się samochodem i zabrać ze sobą rowery na bagażnik i uprawiać tzw. slow driving po kaszubskich drogach. Jadąc do celu samochodem warto wybierać trasy boczne, które często są bardzo urokliwe i warte zobaczenia z perspektywy jazdy samochodem. Najlepszą alternatywą jest google maps i korzystanie z bocznych tras i szlaków mało dostępnych dla turystów. 

 

Trasy rowerowe Kaszuby

Trasy rowerowe Kaszuby

Kaszuby

Gdzie pojechać rowerem - wycieczka po Kaszubach 

Dostępne trasy rowerowe są na tyle różnorodne, że z łatwością znajdziemy coś dla siebie. Dzięki temu zaplanowanie wycieczki mniej wymagającej i tej, od której oczekujemy dreszczyku emocji, jest łatwością. Sprawdź już teraz, gdzie udać się rowerem na Kaszubach: 

 

  • Wdzydze Kiszewskie i okoliczne atrakcje 
  • Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich 
  • WIeża Widokowa we Wdzydzach 
  • Wdzydzki Park Krajobrazowy 
  • Kalwaria Wielewska. 

 

Szwajcaria Kaszubska na rowerze 

Szwajcaria Kaszubska dla wielu turystów i miłośników przyrody jest uznawana za jedną z najpiękniejszych krain na terenie Polski. Wśród jej zwolenników nie brakuje licznych rozmów na temat tego, czym tak naprawdę zasłynęła ta kraina i dlaczego warto ją odwiedzieć. Dla jednych będą to setki czystych jezior i rzek, dla innych natomiast - morenowe wzgórza lub lasy. My z kolei doceniamy Szwajcarię Kaszubską przede wszystkim za bogatą kulturę i tradycję, którą próżno szukać w innych regionach naszego kraju.

7 dni rowerem na trasach kaszubskich.

Podczas 7-dniowej wycieczki rowerowej przejedziesz rowerem po Kaszubach północnych – z wieloma urokliwymi jeziorami, wzgórzami i lasami bukowymi. Po drodze zobaczysz zapierające dech w piersiach krajobrazy i odwiedzisz najpopularniejsze miejsca w regionie, takie jak Kościerzyna, Kartuzy, Wejherowo, ale także mniej znane, ale bardzo ciekawe miejsca. Poza jazdą na rowerze będziesz miał również okazję popływać kajakiem i wziąć udział w warsztatach garncarskich. Przez ostatnie dwa dni wycieczki będziesz miał okazję podziwiać Zatokę Pucką, która obfituje w plaże, miejsca historyczne i tradycyjne wioski rybackie. Swoją przygodę zakończysz w Trójmieście (Gdynia, Sopot i Gdańsk), odwiedzając najpopularniejsze miejsca turystyczne.

Trasy rowerowe Kaszuby

 

 

 

 

 

Obsługa: Kampanie reklamowe ADS (Adwords) i pozycjonowanie stron Trójmiasto - Gdańsk, Sopot, Gdynia.