UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie."

Trasy, szlaki rowerowe na Kaszubach, Kaszuby północne i okolice.

Pozostałe artykuły bloga:

1

Atrakcyjne trasy i szlaki rowerowe wokół gdańska, pod Gdańskiem i okolicach

2

Atrakcyjne trasy i szlaki rowerowe wokół Kaszub północnych na Kaszubach i okolicach. <- Czytasz ten artykuł

3

Atrakcje turystyczne wokół Gdańska, pod Gdańskiem i okolicach.

4

Co warto zobaczyć wokół Gdańska, pod Gdańskiem i okolicach?

5

Co warto zobaczyć wokół Kaszub i na Kaszubach?

6

Atrakcje turystyczne wokół Kaszub i na Kaszubach.

7

Mapa tras rowerowych Gdańsk.


Na Wyżynie Gdańskiej trasy i szlaki rowerowe gwarantują piękne kaszubskie widoki i atrakcyjne, urokliwe miejsca. Wiele z nich jest trudniejszych ze względniu na różnego rodzaju wzniesienie i górki. Plan na wycieczkę rowerową powinien być poprzedzony sprawdzeniem możliwości własnych na jaką trasę się piszemy. Doświadczeni rowerzyści doceniają, jak cudownie prosta może być podróż na rowerze. Podróżujesz wolniej niż w samolocie, pociągu lub samochodzie, dając czas na podziwianie widoków i nawiązywać kontakt z ludźmi i miejscami, które mijasz. Jeśli chcesz rozpocząć wycieczki rowerowe, warto dowiedzieć się, co jest potrzebne, aby mieć przyjemne wrażenia, zanim wyruszysz. Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć, dokąd jechać, jakim rowerem jeździć, jaki sprzęt i odzież zabrać oraz jak się spakować na Kaszubskie trasy rowerowe.

Odkrywaj Kaszuby podczas wycieczek i tras, które zostały zaplanowane specjalnie dla rodzin z dziećmi: jeździmy na rowerze po wyznaczonych ścieżkach rowerowych i chodnikach i nie ma żadnych wzgórz! Wycieczka nie prowadzi do centrum miasta i omijamy ruch rowerowy po drogach o dużym natężeniu ruchu. Bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze podczas wycieczek z małymi dziećmi. Jedziemy w łagodnym tempie, z dużą szansą na zatrzymanie się i dobrą zabawę!

Jest mnóstwo tras rowerowych pod Gdańskiem i wokół gdańska, które są warte przejechania i obejrzenia zwłaszcza w okresie trzech pór roku: wiosny, lata i jesieni. Każdy kto przejeżdzał trasy o różnych porach roku jest zachwycony tym jak zmienia się krajobraz wraz ze zmianą pory roku. Za każdym razem można odkryć coś nowego, atrakcyjnego i cieszącego oko.

Uwaga: ważne jest, aby rodzice pomyśleli o wieku, doświadczeniu rowerowym i umiejętnościach swoich dzieci, aby wybrać się na odpowiednią wycieczkę - trasa musi być dopasowana w zależności od wieku i umiejętności.

Trasy, szlaki rowerowe na Kaszubach - kaszuby.

Co to jest turystyka rowerowa, jak można spędzić czas wokół Kaszub?

Pomyśl o wycieczkach rowerowych jako o połączeniu jazdy na rowerze i wędrówek z plecakiem. Zwykle wiąże się to z podróżowaniem całymi dniami, po przeważnie utwardzonych drogach z okazjonalnymi wypadami na szutry lub żwir (w przeciwieństwie do polnych lub dróg leśnych).
Istnieje wiele różnych sposobów na wycieczki rowerowe. Możesz wyruszyć na samodzielną przejażdżkę, podczas której nosisz cały swój sprzęt i odzież na rowerze i jesteś przygotowany do biwakowania na świeżym powietrzu i gotowania posiłków. Możesz też dołączyć do zorganizowanej wycieczki prowadzonej przez komercyjnego dostawcę usług, który zajmie się całym planowaniem, a nawet przetransportuje Twoje artykuły nocne w samochodzie do miejsca docelowego na cały dzień, którym często jest hotel. Jeśli nie chcesz jechać na zorganizowaną wycieczkę, ale nie masz ochoty spać na zewnątrz i przygotowywać posiłków, podczas której planujesz własną przygodę.

Zdjęcia z kaszub. Trasy i szlaki rowerowe na kaszubach to pełen przekrój atrakcji.

Szlaki, trasy rowerowe kaszuby

Na kaszubach można podczas rowerowych wycieczek spać na polach namiotowych i zwiedzać różne miejscowości i atrakcje turystyczne Kaszub. Wybierając sobie trasy, szlaki rowerowe warto się nad tym głębiej zastanowić i dopasować do tego jakiego rodzaju mamy rower.

Trasy, szlaki rowerowe Kaszuby - na kaszubach.

 Trasy rowerowe na kaszubach

 

Co warto zobaczyć na trasach rowerowych kaszubskich?

Kaszubski park i jego północna część wchodzi w skład wyżyny gdańskiej. Jest to region niezwykle malowniczy ze względu na górzystość terenu a co za tym idzie możliwość znalezienia się w wielu punktach widokowych. Jazda rowerem w tym rejonie to czysta przyjemność pod względem widoków, otaczającej nas przyrody i różnego rodzaju atrakcji związanych z polską wsią.

 

Trasy rowerowe Kaszuby

Trasy rowerowe KAszuby