UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie."

Gdańsk - trasy i szlaki rowerowe

Artykuły bloga:

1 Wyżyna Gdańska, Kaszuby Wschodnie - trasy, szlaki rowerowe oraz atrakcje turystyczne 
2 Wokół Gdańska - trasy, szlaki rowerowe oraz atrakcje turystyczne 
3 Żuławy Gdańskie - trasy, szlaki rowerowe oraz atrakcje turystyczne 
4 Gdańsk - trasy, szlaki rowerowe oraz atrakcje turystyczne

 

Zwiedzanie Gdańska rowerem - najpiękniejsze atrakcyjne turystyczne 

Moda na zwiedzanie nadmorskich miejscowości nie mija - jest wręcz przeciwnie. Okazuje się, że coraz więcej turystów z całej Polski decyduje się na zwiedzanie Gdańska na jednośladzie. Poznaj najbardziej interesujące atrakcje turystycznego tego regionu i wybierz coś dla siebie. 

Co warto zobaczyć w Gdańsku? 

Obecnie sieć dostępnych tras rowerowych w Gdańsku i okolicy liczy około 740 kilometrów. Ta liczba robi ogromne wrażenie, prawda? Dziś przedstawimy Ci propozycje wycieczek. Przypuśćmy, że zaczynasz z jednej z gdańskich plaż - dokąd możesz się udać? Możliwości jest naprawdę wiele, a wśród nich do najciekawszych należą: 

W trakcie przemierzania wybranej trasy nie zabraknie atrakcji, szumu morskich fal i niezwykłej zieleni. Z pewnością wybrana wycieczka zostanie na długo w Twojej pamięci. 

Jakie są główne atrakcje turystyczne Gdańska? 

Jeśli chodzi o atrakcje turystyczne w Gdańsku to przede wszystkim starówka i plaże. Nadmorskie bulwary to duża ilość tras rowerowych nadmorskich, które ciągną się kilometrami. Przyjeżdżając do Gdańska warto zabrać ze sobą rower, ponieważ rowerem można się tutaj poruszać dosłownie wszędzie. 

Jeżdząc rowerem warto skorzystać z naszych MAP ROWEROWYCH, które przydadzą się jeżdżąc po gdańsku.

 Mapy rowerowe Gdańsk.

Ze względu na położenie geograficzne i historię regionu, wokół Gdańska możemy liczyć na dostęp do atrakcyjnych tras rowerowych. Trasy szlaków rowerowych pod Gdańskiem pozwalają na spotkanie różnego rodzaju atrakcji, w tym zabytków i pięknego widoku na całą panoramę. Warto wiedzieć, że okolice Gdańska  słyną również ze szlaków rowerowych wokół rzek i jezior.  Zachęcamy do wycieczek! 

Sam Gdańsk to niezliczona ilość miejsc, które warto zobaczyć i tutaj postaramy się wymienić te najciekawsze, które są symbolami:

Brama Stoczni gdańskiej obok Europejskiego Centrum Solidarności

Brama Wyżynna 

Dwór Artusa 

Pomnik Poległych Stoczniowców 

Żuraw Gdański

Zielona Brama

Dostęp do różnorodnych szlaków rowerowych wokół Gdańska 

Ze względu na różnorodność dostępnych ścieżek rowerowych, rodzinne wycieczki wokół Gdańska możemy planować na łatwych trasach, które są niewymagające i często pokryte asfaltem. Dzięki temu podróżując z dziećmi nie musimy obawiać się o niespodziewane przygody. Trójmiasto to niezwykła lokalizacja, która pozwala na przemierzanie rowerowych szlaków w otoczeniu malowniczego i zróżnicowanego terenu. Ciekawym pomysłem jest połączenie zmagań na jednośladzie ze spacerem po Parku Oliwskim. Na jego terenie znajduje się Pałac Opatów, czyli Oddział Sztuki Współczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku, oprócz tego nie brakuje atrakcji dla małych i dużych w postaci między innymi palmiarni i wodospadu.  

Trasy rowerowe w Gdańsku i pod gdańskiem.

Mapy szlaków rowerowych - Gdańsk.

Mapy tras rowerowych, Gdańsk.

 

Co można zobaczyć na trasach i szlakach rowerowych w Gdańsku - wieża widokowa.

---------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

Obsługa: Kampanie reklamowe ADS (Adwords) i pozycjonowanie stron Trójmiasto - Gdańsk, Sopot, Gdynia. https://habagroup.pl

https://fastrans.com.pl - transport ciężarowy, spedycja międzynarodowa, przewóz kontenerów, ładunków Gdańsk, Gdynia, Trójmiasto.

https://spedytrans.com.pl - Gdańsk, Gdynia, Trójmiasto - spedycja międzynarodowa, przewóz ładunków i kontenerów, transport ciężarowy.