UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie."

Pętla Z1 - pętla Żuławska
Dystans trasy: 17.9 km
Czas przejazdu: 1:45

To trasa rowerowa, która przez zdecydowaną większość drogi wiedzie nas polnymi ścieżkami. Są one wyłożone płytami Jumbo, co z jednej strony jest wygodne, ponieważ w porze deszczowej rower nie grzęźnie w błocie, z drugiej strony jeżeli jedziemy rowerem bez amortyzatorów, to jest to niewątpliwie wyzwanie dla delikatnych części ciała. Trasę można rozpocząć w dowolnym punkcie. Jadąc rowerem od strony Gdańska, wzdłuż Motławy, najlepiej pętlę rozpocząć w Krępcu. Na całej trasie znajdujemy się w typowym żuławskim krajobrazie, pociętym kanałami terenie między rzeką Radunią i Motławą. Niewątpliwie możemy poczuć tu przestrzeń, niezakłóconą zabudową i kompleksami leśnymi.

Na trasie jest niewiele sklepów, więc warto zaopatrzyć się przed podróżą. Jedyny niebezpieczny odcinek, liczący około 3 km, występuje na odcinku Mokry Dwór – Rokitnica.  No i taka ciekawostka, prawie przez całą trasę jedziemy poniżej poziomu morza:).

Najciekawsze obiekty: przystań kajakowa z wiatami wraz z przystankiem rowerowym w Krępcu, skansen maszyn rolniczych w Mokrym Dworze, przystań kajakowa z miejscem rekreacji w Mokrym Dworze, zabytkowa dzwonnica mennonicka na cmentarzu w Wiślinie.

Kategorie
dystans (km) wysokość m n.p.m.

Miejsca na trasie

Arrow left
Arrow right