UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie."

Pętla W4 - Ze Straszyna do Otomina na dwa sposoby
Dystans trasy: 23.1 km
Czas przejazdu: 2:00

Pętla jest zróżnicowana pod kątem krajobrazu jak i obiektów na trasie. W niewielkiej części trasa przebiega przez ostoję dzikiej przyrody lasu otomińskiego, natomiast pozostałe odcinki to przede wszystkim asfalt. Do Otomina z Bąkowa trasa prowadzi kilka kilometrów pod górę, co dla niektórych, a szczególnie dzieci może być uciążliwa. Proponujemy rozpoczęcie podróży ze Straszyna przez Jankowo do Otomina, co ułatwi powrót z Otomina do Straszyna i pozwoli cieszyć się w pełni urokami lasu otomińskiego. W trakcie przejazdu włączamy się w szlak raduńskich elektrowni wodnych oglądając elektrownie Straszyn oraz Straszyn-Prędzieszyn.

W Otominie, Straszynie i Bąkowie znajdują się parkingi, na których, zakładając, że na wycieczkę rowerową wybraliśmy się samochodem, możemy bezpiecznie zostawić auto. Dodatkowo ogólnodostępna infrastruktura pozwala wypocząć na łonie natury, znaleźć miejsce na grilla, skorzystać z placu zabaw dla dzieci i z siłowni na wolnym powietrzu dla dorosłych. Na trasie są sklepy i markety, gdzie możemy dokonać zakupów w razie potrzeby.

Najciekawsze obiekty na trasie: elektrownia wodna w Straszynie, elektrownia wodna w Prędzieszynie. Gastronomia: Jastny Dwór w Bąkowie, Pizzeria Patrizio w Kowalach, Tabun w Otominie.

Kategorie
dystans (km) wysokość m n.p.m.

Miejsca na trasie

Arrow left
Arrow right