UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie."

Pętla W5 - Osobliwości gminy Kolbudy
Dystans trasy: 13.0 km
Czas przejazdu: 1:15

Niesamowita pętla rowerowa, przyjazna rodzinom, juniorom i seniorom. Momentami na trasie pojawia się kilka podjazdów, ale nie stanowią one jakiegoś szczególnego wyzwania. Trasa rowerowa jest bezpieczna, prowadząca w wydzielonym pasie drogowym przeznaczonym dla rowerów lub po drogach gminnych z niedużym natężeniem ruchu. Szczególnie urokliwy jest odcinek Pręgowo – Kolbudy, prowadzący duktami leśnymi wzdłuż Raduni, a kończący się w Kolbudach, gdzie dla entuzjastów jazdy na rolkach, stworzono przepiękną trasę wokół małego jeziora.

Można rozpocząć pętlę w każdej miejscowości. Warto zjechać w kierunku elektrowni Bielkowo, wąwozem wzdłuż rzeki Raduni. Dzika przyroda tego miejsca i płynąca wodospadami Radunia dostarcza niesamowitych wrażeń przyrodniczych. Po drodze mijamy sporą ilość sklepów, także nic nie powinno nas na trasie zaskoczyć.

Najciekawsze obiekty na trasie: dwa XIV - wieczne kościoły w Lublewie i Pręgowie, elektrownia wodna w Bielkowie, przystań z plażą i wypożyczalnią sprzętu wodnego w Kolbudach. Gastronomia: Karczma Stara Wozownia w Lublewie, Stara Kuźnia w Kolbudach.

Kategorie
dystans (km) wysokość m n.p.m.

Miejsca na trasie

Arrow left
Arrow right