UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie."

Pętla W1 - Po bezdrożach, wokół trzech jezior Kolbudzkich
Dystans trasy: 20.6 km
Czas przejazdu: 2:30

Niesamowicie malownicza pętla, obrazująca krajobraz Wyżyny Gdańskiej. Gęste lasy, rozlewisko rzeki Raduni oraz jeziora sprawią, że poczujemy się w innym świecie naturalnej i czystej przyrody. Przemieszczając się rowerem po duktach leśnych, wzdłuż brzegów jezior i rzek, można odnieść wrażenie, że podróżujemy przez Szwajcarię Kaszubską. Chłonąc otaczającą przyrodę i przepiękne krajobrazy adekwatne staje się hasło, że Tutaj zwalnia czas…, a strome podjazdy zapewniają niezapomniane przeżycia. Wielbiciele rowerowej turystyki górskiej na pewno rozsmakują się tą proponowaną trasą.

Pętla wiedzie przez lasy oraz nad jeziorami Łapińskimi, nad którymi położone są ośrodki dysponujące sprzętem wodnym i plażami. Nad Jeziorem Łapińskim to Hotel Roma i Venus, natomiast nad rozlewiskiem Raduni Stara Papiernia. Trasę najlepiej rozpocząć w miejscowości Kolbudy, na parkingu: Plac Kaszubski. Trasa rowerowa zalicza się do średnio trudnych, ponieważ jest tu wiele przewyższeń.

Najciekawsze obiekty: muzeum Stara Papiernia w Łapinie wraz z drezynami, Jezioro Łapińskie z plażą i wypożyczalnią sprzętu wodnego, kościół XIV - wieczny w Pręgowie.

Kategorie
dystans (km) wysokość m n.p.m.

Miejsca na trasie

Arrow left
Arrow right